DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

[email protected], 2-13 Kasım tarihleri ortasında sanatı tüm sanatseverlerin erişimine Akaretler’de açıyor

ABONE OL
Haziran 28, 2023 01:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilgili Holding konut sahipliğinde, İstanbul’un önde gelen kent ömür ve kültür sanat destinasyonlarından Akaretler Sıraevler’de [email protected] başladı. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi UBS ana sponsorluğunda gerçekleşen [email protected]’in 7. Edisyonu, 2-13 Kasım tarihleri ortasında izleyiciler ile buluşuyor. Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş’un organize ettiği bu yeni edisyonda farklı disiplinlerden pek çok özgün ve yeni eserler sunuluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ iletişim dayanağı ile 7.si gerçekleştirilen [email protected], 2-13 Kasım tarihleri arasındadünyanın en havalı caddeleri listesine Türkiye’den tek giren Akaretler’in” eşsiz atmosferinde yapılıyor. Dünya’nın ve Türkiye’nin önde gelen galerilerinin tekrar yer aldığı [email protected], sanatkarları ve izleyicileri biraraya getirerek sanatı erişilebilir kılmayı hedefliyor.Çeşitli galeriler, koleksiyoner stantları ve bağımsız sanatkarların eşsiz yapıtlarını ziyaretçilerine sunan [email protected]’in 7. edisyonu Akaretler Sıraevler 15-17-19-37-39-55-57 numaralı binalar ile seçili rezidans alanlarında gerçekleşiyor.

Sanatı tüm sanatseverlerin bilhassa gençlerin erişimine açmış olmanın başka bir gururunu yaşadıklarını ileten Bilgili Holding İdare Konseyi Lider Vekili Şerife Bilgili Ercantürk, “Türkiye’ye kıymet katan projeler geliştirmeyi prensip edinen Bilgili Holding olarak sanatı kentin içine alan Akaretler’de, Artweeks’e tekrar konut sahipliği yapmaktan ötürü çok memnunuz. [email protected]’in İstanbul’un önde gelen kültürel aktörlerinin bir ortaya geldiği, kente sanat izleme alışkanlığı kazandıran ve kentin sanat ile temasında dönüm noktalarından biri haline gelmesi de memnuniyet verici”. dedi.

Bugüne kadar attıkları her adımda olduğu üzere, beşere, tabiata, sanat ve kültüre hürmet unsuru doğrultusunda yepisyeni ve öncü projeler gerçekleştirdiklerini ileten Bilgili Holding CEO’su Sinan Temo: “Sanat, Bilgili Holding kimliğinin en kıymetli elementlerinden biri. Bilgili Grubu’nun vizyon, misyon ve maksatları de bu doğrultuda şekilleniyor, tüm projelerimizde sanatla farklı açılardan etkileşim içindeyiz. Artweeks Akaretler kentin sanat ile temasında dönüm noktalarından biri. Aslında burada hem tarihi eser binaların yer aldığı Sıraevler’i hem de galeri iştirakçilerimiz aracılığıyla birbirinden kıymetli sanat yapıtlarını erişime açıyoruz.

Eylül ayından bu yana çok süratli bir kültür ve sanat dönemi başladı. Artweeks Akaretler üzere aktifliklerin de katkısıyla usta sanatkarlara olan ilginin yanı sıra yeni yeteneklere duyulan merak her geçen yıl artıyor. Geçen edisyon 110 bin ziyaret gerçekleşmişti, bu 7. Edisyon’da 26 galeri iştirakçimiz ile birlikte 200 bin’den fazla ziyaret bekliyoruz.

Galerilerin [email protected]’in tertibinden ve satışlarından duydukları memnuniyet de iştiraklerinin sürekliliğini sağlıyor. Çağdaş sanatı, çok bedelli galeri ve kurumlar eşliğinde buluşturmanın yanı sıra Akaretler tüm yıl boyunca hayatın ve sanatın farklı disiplin ve alanlarına da her vakit açık.”diye belirtti.

[email protected]’in organizatörü Sabiha Kurtulmuş; “Bilgili Holding ile birbirimizle ahengimiz ve paylaşımımız sayesinde 2019’dan beri hayata geçirdiğimiz proje artık Türk Çağdaş Sanat ortamında kendi yerini aldı. Sanat fuarı yılda bir defa yapılan, geniş, tek bir yer içerisinde standlara bölünmüş ve içinde yalnızca lokal-yabancı galerilerin ve sanat yayınlarının yer aldığı bir yapı. Biz ise yılda iki sefer yapıyoruz ve sanatın farklı dinamiklerine, galericiler, koleksiyonerler, bağımsız sanat insiyatifleri, yayınlar ve bağımsız sanatkarlara yer veriyoruz. Yerler tarihi ve birbirini takip eden yapılar. Sergilenmeler de düz bir alan içerisinde değil farklı odalar ortasında yapılıyor. Bu durum izleyiciler için seyri keyifli hale getiriyor. Hasebiyle Artweeks’i kurumsallaşmış bir sanat fuarından farklı isimlendirmek gerektiğine inanıyoruz.” diye iletti.

[email protected]’in 7. Edisyonuna katılan birtakım İştirakçi Galeriler ortasında;Ambidexter, Anna Laudel, Arka On, Bosfor, Büyükdere 35, DifoArt, Doğançay Müzesi, Ferda Arka Platform, Galeri 77, Galeri Nev, Krank Arka Gallery, Labirent Sanat, Martch Arka Project, Merkur, Mine Sanat Galerisi, Mixer, Onearc, Öktem Aykut, Pi Artworks, Pilevneli, Sanatorium, Taksim Sanat, The Empire Project, The Pill, Versus Arka Project ve X-ist yer alıyor.

Sanat dünyasına tekrar bir ivme kazandıran [email protected], 30 Mart-10 Nisan 2022 tarihleri ortasında 6.Edisyonunu da muvaffakiyet ile tamamlamıştı. Sanat dolu 12 günde 100’den fazla sanatçıyı, 16 çağdaş sanat galerisini, 2 solo sergiyi ve 2 koleksiyoner seçkisini 110 bin üzere rekor bir ziyaretçi ile buluşturan İstanbul’un bu keyifli sanat aktifliği 7.Edisyonu ile tekrar memleketler arası sanat galerilerine, koleksiyoner stantlarına ve solo show’lara mesken sahipliği yaparak sanatseverleri ağırlıyor.

UBS, Bilgili Holding, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ, Beşiktaş Belediyesi, Samsung, Yves Rocher, Jotun ve W İstanbul’un da desteklediği [email protected], farklı disiplinlerden sanat söyleşilerine de tanıklık edecek.

Yves Rocher ve Bilgili Holding sanat yolu ile toplumsal farkındalık ismine bir seyahate adım atıyor.

Mekanlar, fikirler ve bunları temsil eden kimlikler ortasındaki bağları irdeleyen ve yapı tahlilini yapan yere özel enstelasyonlar üzerinde çalışan Sanatçı Gönül Nuhoğlu’nun [email protected]’in 7. Edisyonuna özel, Yves Rocher çalışanlarından ve müşterilerinden toplanan geri dönüştürülebilir yahut geri dönüştürülmüş atık ambalajlar ile hayata geçirdiği SEV, KORU, DÖNÜŞTÜR sanat üçlemesi bu farkındalığı tetiklemek gayesiyle Akaretler Meydan’da hayat buluyor. 55 Yves Rocher mağazasında geri dönüştürülebilir atık toplama kutularından gelen atıklar ile, bu proje #SevKoruDönüştür iletisi ile harekete geçme iletisi veriyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.