DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Temsilciler Kurulu 2023-2024 sezonu açılış semineri başladı

Temsilciler Kurulu 2023-2024 sezonu açılış semineri başladı

ABONE OL
Ağustos 4, 2023 08:00
Temsilciler Kurulu 2023-2024 sezonu açılış semineri başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL


TFF Temsilciler Konseyi Dönem Açılış Semineri’nde kelam alan TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, “Kıymetli temsilciler, adil, eşit, şeffaf ve tarafsız idare anlayışı ile tüm kurullarımızla birlikte Türk futboluna inancı daima birlikte inşaa edeceğiz. Türk futbolunun marka bedelini yükseltmek hepimizin vazifesi. Tüm paydaşlarla birlikte futbolun hoş ve eğlenceli yanlarını öne çıkarmamız gerekiyor. Topluluğumuzun tüm fertlerine düşen misyonlar ve sorumluluklar var. Sizler görevlendirildiğiniz karşılaşmalarda şahsımı ve TFF’yi temsil ediyorsunuz” dedi.

Temsilciler Şurası Dönem Açılış Semineri’ne TFF İdare Konseyi Üyeleri Talat Papatya, İdil Karademirlidağ Suher ve TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş da katıldı. 

MEHMET BÜYÜKEKŞİ: TEMSİLCİLİK İLE İLGİLİ YENİ KRİTERLER BELİRLEDİK

Temsilcilerin kıymetli ve kritik bir misyonu yerine getirdiğinin altını çizen Büyükekşi, şunları kaydetti:

“Sizlerin yazmış olduğu raporlar bu heyetlerimizin kararlarının hareket noktasıdır. Federasyon olarak, temsilcilik yapısının tekrar düzenlenmesine dair değerli kararlar aldık, çalışmalar yaptık. Uefa uygulamalarını inceleyerek temsilcilik ile ilgili yeni kriterler belirledik. Bu kriterlerden kimileri ingilizce mecburiyeti, uygun seviyede bilgisayar kullanabilme ve hiçbir formda isimli sicil kayıdı bulunmamasıdır. Aday temsilci alımlarında master, doktora, üst seviye yöneticilik yapmış olanlar ile ulusal ve uluslarası alanda futbol deneyimi olanlara ek puanlar verdik. Bilgisayar kullanabilme, yabancı lisan, psikoteknik tahlil, kendini tabir edebilme, spor ve futbol kültürüne hakimiyet üzere alanlarda imtihanlara doğal tuttuk. Bu doğrultuda da temsilci raporlarını yine düzenledik. TFF’nin tüm şuralarında başlattığımız dijitalleşme atağı kapsamında temsilci raporlarının tamamını dijital hale getirdik. Artık temsilci raporları maç tertibi bitiminden sonra en geç 2 saat içinde sisteme kaydediliyor. Geçen dönem sonuna yanlışsız Üstün Lig ve 1’inci Lig’de temsilci atamalarını hakem atamalarında olduğu üzere algoritma ile yapmaya başlamıştık. Bu dönem tüm liglerde algoritma ile atamaları yapacağız.”

Temsilciler Şurası Lideri GÖKHAN ÖZSAVAŞ: ÖNCELİKLİ DİLEĞİMİZ KRİZİ DEĞİL, RİSKİ YÖNETMEK OLDU

 

Temsilciler Şurası’nın lideri Gökhan Özsavaş, TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’nin misyona başlar başlamaz birinci talimatının Türk futbolunun sıkıntılarının adil ve sağlam halde çözülmesi olduğunu aktardı.

Başkan Özsavaş, teknolojik takviyelerden faydalandıklarını belirterek, “Federasyonumuzun iç ve dış kontrole açılarak, olayların değil yalnızca futbolun konuşulması, itimat ortamında temsilcilerimizin performanslarının en üst düzeye çıkarılması olmuştur. Bizlerde bu bağlamda temsilcilerimizin raporlarını yanlış anlaşılmalara mahal vermeyecek biçimde UEFA kriterleri kapsamında sadeleştirdik, dijitalleştirdik. Tabletlerimiz sayesinde maçın bitiminden 2 saat içerisinde, temsilcilerimiz tarafından Futbol İdare Sistemi’ne raporlar gönderilmeye başlanmıştır” diye konuştu.

Haberli yahut habersiz halde statlarda kontrol yaptıklarını vurgulayan Özsavaş, “Temsilci alımlarında başta tahsil, spor geçmişi, fiziki yeterlilik, bilgisayar kullanımı, idare tecrübesi olmak üzere liyakat oluşturacak yeteneklerdendir. Temsilci arkadaşlarımız yüz yüze ve online olarak rutin bu eğitimlerden geçmektedirler. Öncelikli isteğimiz krizi değil, riski yönetmek oldu. Lakin buna karşın oluşan ihlalleri eksiksiz ve yorumsuz raporladık. Velhasıl fotoğrafını çekerek ilgili heyetlerimize gönderdik. Lakin bir elin parmağı kadar sayıda da maçta bilhassa küfürlü tezahürat konusunda vakit zaman az da olsa tenkit aldık. Kulüplerimiz, seyircilerin eğitimi, motive edilmesi, teşvik edilmesi bahislerinde sorumluluklarını yerine getirmeleri gerektiği kanısındayız. Olayları yorumlarken başta TFF ve güvenlik kuvvetlerimize bırakmadan tüm paydaşların sorumluluklarını yerine getirmeleri gerektiği düşüncesindeyiz” diyerek kelamlarını tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.