TEKNOFEST Eğitim Teknolojileri Müsabakası ile Eğitimde Gelecek Şekillenecek

TEKNOFEST Eğitim Teknolojileri Müsabakası ile Eğitimde Gelecek Şekillenecek

ABONE OL
Kasım 11, 2022 19:51
TEKNOFEST Eğitim Teknolojileri Müsabakası ile Eğitimde Gelecek Şekillenecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Teknoloji Kadrosu Vakfı yürütücülüğünde, TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen Eğitim Teknolojileri Yarışması’nda eğitim ve öğretimde teknoloji entegrasyonu ile öğrenmeyi kolaylaştıracak, kalıcı hale getirecek tahliller üretecek genç beyinler yarışıyor. Eğitim ve öğretimde yerli ve ulusal eserlerin geliştirilmesini hedefleyen müsabakaya birinci, orta, lise, ön lisans, lisans ve üzeri öğrencileri ile mezunları katılabiliyor. Yarışa son müracaat tarihi ise 20 Kasım 2022.

Gençlerden öğrenmede verimliliği en üst düzeyde tutarak, öğrencilerin çevrim içi yahut çevrim dışı öğrenme platformlarında kullanabileceği bilgisayar dayanaklı yahut taşınabilir kullanıma uygun tahliller üretmeleri değerli kıymetlendirme kriterleri ortasında yer alırken, prototip eser, eğitsel yazılım, eğitsel oyun, eğitsel simülasyon ve yenilikçi teknolojiler üzerinde projeler geliştirmeleri de bekleniyor.

TEKNOFEST Gençlerin Yanında

Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST, Teknoloji Müsabakalarına katılan gençlere hem şahsî hem de mesleksel maharetlerini geliştirmeleri için de pek çok imkân sunuyor. Yarışlara katılan gençler Türkiye’nin önde gelen teknoloji firmalarına düzenlenen teknik seyahatlere katılma ve alanında uzman bireylerle tanışarak network kazanma fırsatı yakalıyor. Projelerini hayata geçirebilmeleri için materyal dayanağının yanı sıra finalistlere eğitim kampı, ulaşım ve konaklama takviyesi de sağlanıyor.

TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Eğitim Teknolojileri Müsabakasında da; ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki birincilere 30.000 TL, ikincilere 20.000 TL, üçüncülere 10.000 TL, üniversite düzeyindeki birinciye 40.000 TL, ikinciye 30.000 TL, üçüncüye ise 20.000 TL ödül verilecek.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu Üçe Katlanıyor…

Cumhuriyetimizin 100. yılında İzmir, Ankara ve İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST coşkusunu üçe katlıyor. Her yıl bir evvelki yıla nazaran daha fazla yarış kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışları olan TEKNOFEST teknoloji müsabakaları 2023’te 41 ana yarış 102 alt kategoride düzenleniyor. Şenlik coşkusunu Türkiye’nin dört bir yanına taşıyan, ayakları yere basmayan tek şenlik TEKNOFEST’te müsabakalara katılmak için müracaatlar www.teknofest.org web sitesi üzerinden yapılacak. 13 milyon TL’nin üzerinde ödül, 30 milyon TL’nin üzerinde materyal takviyesinin verileceği TEKNOFEST 2023 teknoloji yarışları için son müracaat tarihi 20 Kasım 2022.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.