DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

TeamSec, 42 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

TeamSec, 42 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

ABONE OL
Ağustos 9, 2023 08:00
TeamSec, 42 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Regülasyonel ve finansal teknolojiler alanlarında yapılandırılmış finansal eserler ihraç etme imkanı sunan TeamSec, 42 milyon dolar değerleme üzerinden birinci yatırım cinsini tamamladı.

TeamSec’in yatırım cinsine birbirinden farklı bölümlerden melek yatırımcılar katıldı.

TeamSec tarafından geliştirilen SaaS (Securitization as a Service) eseri menkul kıymetleştirme süreçlerini uçtan uca dijitalleştiriyor.

SaaS, finansal kuruluşların risk yüklü varlıklarının bilançodan çıkarılması ve sermaye yeterlilik oranının yükseltilmesine imkan tanıyor.

Finansal olmayan kuruluşların ise işletme sermayesi muhtaçlıkları ve borçluluk oranlarının azaltılmasına imkan sağlıyor.

Aldığı yatırımla Teamsec, seküritizasyon pazarının güçlü olduğu Amerika, Çin, Avrupa, Kanada ve Körfez Bölgesi’nde ölçeklenmek için takımını genişletmeyi ve pazarlama aksiyonlarını güçlendirmeyi hedefliyor.

TeamSec’in Kurucusu ve CEO’su Esad Erkam Köroğlu yatırım cinsiyle ilgili şunları söyledi:

Türkiye menkul kıymetleştirme pazarı için yüksek potansiyeli olan bir ülke olarak konumlanıyor. Ülkemizde başta bankalar olmak üzere finansal kuruluşlar şimdi yeni yeni canlı yaşayan kredilerini satabileceklerine dair stratejiler geliştirmeye başladı. Ayrıyeten rastgele bir özel bölüm şirketi işletme sermayesi gereksinimini yüklü olarak kredi, leasing ve faktöring ile karşılarken artık daha ucuz ve süratli bir halde alacağını menkul kıymetleştirebileceğine dair bir altyapı olduğunu fark ediyor. Türkiye menkul kıymetleştirme pazarının bu kadar muvaffakiyete hazır olması, küresel pazara giriş sürecimizde muvaffakiyet öykülerimiz için yol açmakta. Bu yatırım çeşidiyle birlikte küresel pazarlara açılmayı, alanında uzman takımımızla milletlerarası pazardaki müşterilerimizin seküritizasyon hizmetlerini uçtan uca dijitalleştirmeyi amaçlıyoruz. Dijital dönüşümün her geçen gün daha da artması ve mecburî bir hale gelmesi global pazarlara açılmanın, misyonumuzu daha da ileri götüreceğini düşünüyoruz.” dedi.

Köroğlu, Teamsec olarak halihazırda 1 milyar TL’den fazla 130 bini aşkın kişisel kredi seküritizasyonu yaptıklarını ve ihracatçılara özel işletme sermayesi tahlili sunmak için memleketler arası bankalarla altyapı kurulmaya başlandığını belirtti. Ayrıyeten ihracatçılara yabancı para ihracat alacaklarını seküritize etme yoluyla finansman sağlanmaya başlayacağını da duyurdu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.