Hayvancılık

Süt Fiyatları Yükseldi

Tarım Kredi Kooperatifi, Kınık ’ta keçi, koyun ve inek sütü alımı yapacağını duyurdu. İlk alım 1 Ocak 2020 Çarşamba günü yapılacak. 1 yıllık sözleşme yapan Tarım Kredi Kooperatifi, Kınık ‘taki yetiştiricilere 2020 yılında sütlerini alma garantisi verecek. Süt fiyatları da böylelikle artış gösterdi.

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Kınık ’taki süt fiyatları ile ilgili gelişmeleri takip ediyor. Bu doğrultuda Tarım Kredi Kooperatifinde Kooperatif Müdürü Nuran Tekel ‘i ile beraber büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricileri bir araya geldiler. Belediye Başkanı Doğruer, süt fiyatlarıyla ilgili gelişmelere dikkat çekerek çiftçilerin bu konuda endişelenmemelerini, ürettiklerin sütün alımlarına kooperatif garanti verdiğini söyledi.

Tarım Kredi Kooperatifi ‘nin, Kınık ’ta keçi, koyun ve inek sütü alımı yapması, Kınıklı yetiştiriciler tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Belediye başkanı Doğruer bu konuda “Kınık ‘ta yetiştiricilerimizin yüzü güldü. Tarım Kredi Kooperatifi ‘nin Kınık ’ta süt alımı yapacağını açıklamasının ardından Kınık ’ta süt fiyatları yükseldi. Böylelikle yetiştiricilik de itibar kazanmış oldu. Süt alan herkes yetiştiricilerimize giderek halini hatırını soruyor, ödemeler ise gününde yapılıyor. Çiftçilerimiz bu durumdan oldukça memnun” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı