Hayvancılık

‘BÖYLEDİR BİZİM SEVDAMIZ’ MÜZİKALİ

Eskişehir Şehir Tiyatroları ile Senfoni Orkestrası’nın ortak çalışmasıyla Zülfü Livaneli’nin şarkıları için bir müzikal düzenledi. ‘Böyledir Bizim Sevdamız’ adlı müzikale ilgi büyüktü.

Yoğun İlgi Gördü

Zülfü Livaneli’nin şarkıları bir müzikale konu edildi. Eskişehir Şehir Tiyatrosu’nca düzenlenen müzikal Senfoni Orkestrası tarafından da destek gördü. Devamında ise ‘Böyledir Bizim Sevdamız’ adlı müzikal sanatseverlerle buluşmuş oldu.

Zülfü Livaneli’nin de katılımını gerçekleştirdiği ‘Böyledir Bizim Sevdamız’ adlı müzikal, Atatürk Kültür – Sanat ve Kongre Merkezi ev sahipliğinde sahnelendi. Ali Eyidoğan’ın yönetmenliğini yaptığı müzikal, yoğun ilgi ile karşılandı.

Müzikalin Takdir Alan Konusu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de programa katılmasıyla gerçekleşen ‘Böyledir Bizim Sevdamız’ müzikaline Zülfü Livaneli başta olmak üzere bir çok sayıda iş insanı ve sanat camiasından isimler de yer aldı. Tiyatroseverler ile buluşan müzikalin Türkiye’nin yakın tarihi ve yaşanan toplumsal olaylar konularını ele aldığı açıklandı.

Müzikalin orkestra şefliğinde Aytuğ Ülgen vardı. Koreografi kapsamında Deniz Alp bulunurken kostüm tasarımında ise Tülay Kale bulundu. ışık tasarımında Soner Erdoğmuş ve dekor tasarımında Ahmet Ertap yer aldı.

Müzikalde Devrim Özder Akın, Gamze Demirer, Özlem Akdoğan, Hakkı Kuş gibi isimler yer aldı.
Eskişehir Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği ‘Böyledir Bizim Sevdamız’ adlı müzikal, sezon boyunca gösterimde olacak.

Sergilenen sahneden sonra konuşma yapmak üzere çağırılan Zülfü Livaneli, hüzünlendiğini belirterek emek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı