Haberler

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Çiftçiye Patates Desteği

Türkiye Ziraat Odaları Birliği genel başkan Şemsi Bayraktar, patateste iç tüketimin daha da artırılması için Milli Savunma Bakanlığı ’ndan destek istedi. Bu isteğe olumlu cevap veren bakanlık kuvvet komutanlıklarına, yapılacak yemeklerde patates tüketiminin daha da artırılmasını sağlayacak ve buna teşvik edecek talimatın verildiğini açıkladı.

Bayraktar ’ın imzası ile yollanan yazıda, patateste meydana gelen fiyat düşüşlerinin önlenebilmesi ve üreticilerin karşı karşıya kaldıkları pazarlama probleminin bir nebze de olsun çözülebilmesi için iç talebin daha da artırılmasının önemine dikkat çekildi. Yazıda, toplu gıda tüketiminin yapıldığı yatılı okullarda, iş yerlerinde, kışlalarda ve yemekhanelerde çıkarılan yemek menülerinde patatesin daha fazla tüketilmesinin büyük bir önem taşıdığı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı ’ndan bu yazı için gönderilen cevapta, Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından yapılan müracaat doğrultusunda, iç talepte gerçekleşecek patates tüketiminin artırılarak milli ekonomiye daha da fazla katkı sağlayabileceği değerlendirildi ve bu kapsamda kuvvet komutanlıklarına çıkarılacak yemek listelerinde patates tüketiminin daha da artırılması için teşvik edici talimatın gönderildiği yazıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı