Haberler

Bir Dünya Kadın Hatıra Ormanı

Kadına yönelik şiddetin artarak devam ettiği şu günlerde, yapılan sosyal sorumluk projeleri devamlılığını sürdürüyor. Bu konuyla ilişkili bir haber de Mardin’den geldi.

Yüzlerce Fidan Dikildi

25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü hazır, Mardin’de ‘Bir Dünya Kadın Hatıra Ormanı’ oluşturuldu. Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi ile fiek dikimi, geçekleşen, Mardin Orman İşletme Müdürlüğü tarafından dağıtıldı. Mardin – Nusaybin hattındaki yolun dördüncü kilometresinde gerçekleşti.

Amaç Farkındalık Oluşturmaktı

Hem Mardin Valisi hem de Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili olan Mustafa Yaman, bu projeyle kadına yönelik çevre konusunda her şeyden önce toplumun farkındalığı orada istediklerinin altını çizdi. Bu farkındalık hareketinin adının ‘Bir Dünya Kadın Hatıra Ormanı’ olarak isimlendirilen bilinç vatandaşlarının ilgisi de büyük oldu.

Mustafa Yaman konuyla ilgili, psikolojik ve fiziksel şiddetin sadece kadınlara değil, çocuklara ve diğer muhtaç insanlara da uygulanmadığı bir dünya hayal etmeyi ifade edip, proje adresini emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Yaman, Mardin için kadınlara yönelik etkili ve anlamlı projeler geliştiriyor ve kadınlarımızın hayatın alanı ve onu ön plan olmaları planlanıyor. Mustafa Yaman’ın kadın istihdamı konusuna da değinen Mustafa Yaman, bu konuda önde gelen iller arasında olduğunu ifade etti.

‘Bir Dünya Kadın Hatıra Ormanı’ fidan dikim organizasyonuna, Mustafa Yamanın eşi Gülseren Yamanın olduğu yerde, Kızıltepe Kaymakamı, kamu ve sivil toplum örgütlerinin bulunduğu ve bir çok vatandaşın sağlaştığını söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı