Haberler

”Bayramiç’te” Zeytinyağı Farkındalık Toplantısı Düzenlendi

Bayramiç Ziraat Odası tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Zeytindostu Derneği'nin destekleriyle düzenlenen "Bayramiç'te Zeytinyağı Farkındalık" toplantısı, Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleşti.

Bayramiç Ziraat Odası, ilçemizde üretilen ürünlerle ilgili çalışmalarına bir yenisini daha ekledi ve zeytinyağı için önemli bir adım attı.

Bayramiç Ziraat Odası tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ve Zeytindostu Derneği’nin destekleriyle düzenlenen “Bayramiç’te Zeytinyağı Farkındalık” toplantısı, halk eğitim merkezi salonunda gerçekleşti.

Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan’ın ev sahipliğindeki toplantıya ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir, İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, oda başkanları ve yurttaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol üyeleri konuşmalarını yaptı. Konuşmalar sonrası katılımcılar, zeytin ve zeytinyağı çeşitlerinin yer aldığı standı gezdi.

Toplantının ikinci bölümünde ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Arş. Gör. Dr. Mehmet Ali Gündoğdu tarafından ‘Kaliteli zeytinyağı için önemli bazı konular’ adlı eğitim sunumu verildi. Sonrasında Zeytindostu Derneği İl Temsilcisi Mustafa Öz, ‘Zeytinyağında doğru bilinen yanlışlar ve zeytinyağı duyusal tadımı’ konulu eğitim sunumu yaptı.

Programın ardından katılımcılara pilav ikram edildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı