Desteklemeler

Üreticilere sulama borusu verildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, üreticiler için yaptığı destekler sürüyor. Büyükşehir, tarımsal destekleme yapılması konusunda Korkuteli ve Demre ’de kooperatiflere sulama borusu hibe etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 2 bin metre uzunluğunda tarımsal sulama borusunu Demre Alakent Sulama Kooperatifi adına hibe etti. Büyükşehir Belediyesi bunun yanı sıra Korkuteli ‘ndeki 2 kooperatife de sulama borusu hibe etti. Dereköy Sulama Kooperatifi için 4 bin 200 metre, Taşkesiği Sulama Kooperatifi için de toplam 950 metre sulama borusu ücretsiz olarak tahsis edildi. Hibe edilen sulama boruları, altyapısı hazırlanan bölgelere kooperatifler tarafından yerleştirilecek.

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Cemal Kafa yaptığı açıklamada, “Sulama kooperatiflerimizin ve muhtarlıklarımızın isteği doğrultusunda çeşitli ebatlarda boru, pompa ve vana desteğini kooperatiflerimize vermekteyiz. Kooperatiflerimizin sahip olduğu tesislerde yıpranan, eskiyen, arızalanan ve bakım yapılması gereken ekipmanların ve sulama kanallarının bakımlarını yapmaktayız. 2020 yılında da şimdi olduğu gibi Başkanımız Muhittin Böcek ‘in verdiği talimat ile 19 ilçede çiftçilerimize destek olmayı sürdüreceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak sulama kooperatifleri için elektrik desteğimiz, çiftçiler için de malzeme desteğimiz sürecek” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı