ArıcılıkHaberlerTarım Bakanlığı

Bekir Pakdemirli’Den ‘Bir Eşi Daha Yok’ Açıklaması

Hakan Çelik ile Hafta Sonu adlı televizyon programına katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, görevli olduğu bakanlığı ilgilendiren Türkiye gündemindeki sorunlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Bekir Pakdemirli, Türkiye’deki hayvan mevcudiyet sayısını belirlemek için özel olarak tasarlandığını söylediği büyükbaş küpesi projesini anlattı.

Dünyada başka bir eşi olmayan küpeyle ilgili 20 bin için deneme yapılan küpenin hedefi 17 milyona çıkmak. Bu küpe sayesinde her bir büyükbaş hayvan için sayım işlemi net bir sayıda belirlenebilecek.

Bekir Pakdemir’in gündeminde başka konular da vardı. Barajlardaki doluluk oranı, hayvancılık, sahte bal üretimi, ıspanak tartışmaları, gıda denetimleri gibi sorunlar için de değerlendirme yapan Pakdemirli kamuoyunun yüreğine su serpti.

Ispanak Açıklaması Yürekleri Ferahlattı

Bekir Pakdemirli ıspanak konusundaki tartışmalara son noktayı koydu. Bakan Pakdemirli, zehirlenmelere yabani otların sebep olduğunu belirtip vatandaşın güvenle ıspanak yiyebileceğini belirtti. Tarım ilacı kullanılmadığı için yabancı otların boy gösterdiğini söyleyen Bekir Pakdemir, bu durumun milyonda bir olacağını ifade etti.

Sahte Bal İle İlgili Son Durum

1 milyonun üzerinde denetim olduğunu söyleyen Bekir Pakdemirli, bakanlık tarafınca yürütülen çalışmalarla önemli başarılara imza attıklarını ifade etti. Son 7 sene içinde 21 tane sahte bal ifşası yaptıklarını açıklayan Pakdemir, yeterli olmayan cezaları da gündemine aldı. En yakın zamanda bu konuyu TBMM’ye taşıyacağı bilgisini de verdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı